Nanoliposomální technologie

U našich produktů využíváme nanoliposomální technologie. Co to je a proč představuje nejúčinnější řešení v rámci podávání léčiv?

Liposomální částice

Z hlediska chemie jsou liposomy sférické částice vezikulární morfologie tvořené lipidy. Tyto částice jsou schopny enkapsulovat hydrofilní léčiva do svého vodního kompartmentu a hydrofobní léčiva zabudovat do lipidové membrány. Existují i částice zvané nanoliposomy se stejnými vlastnostmi, které jsou oproti liposomům menší. Jejich průměr musí být vždy maximálně 100 nanometrů.

Výhody technologie 

Moderní medicína využívá liposomy a nano liposomy na denní bázi. Získaly si pozornost nejen kvůli svému využití jako modelový membránový systém, ale také pro jejich užitek během podávání léčiv, při kterém mají liposomy a nanoliposomy klíčové terapeutické výhody v rámci cílení a řízeném uvolňování účinných látek.

Lipozomy X nanolipozomy

Na výzkumu i při výrobě našich nanoliposomálních produktů spolupracujeme s našimi předními univerzitami, vědeckými institucemi a farmaceutickými firmami. Existence nanoliposomů výrazně usnadňuje podávání léčiv díky rozpustnosti ve vodě a jejich rozměrům. Zde platí, že čím menší, tím lepší. Nanoliposomy se jednoduše rychleji vstřebávají a jsou snáze biologicky dostupné. V současné době tak představují nejúčinnější způsob dodání léčivých látek do těla.

Založeno na vědeckých
důkazech

Naše produkty jsou založené na tzv. evidence-based medicine (známé i pod zkratkou EBM). Jde o využití vědecky ověřených důkazů, které lékař zhodnotí jako vhodnou cestu k péči o pacienty. V rámci EBM se využívají aktuální informace, které zatím nebyly ukotveny v tradiční medicíně. Jedná se tak o léčbu, která využívá inovativních a zároveň prokazatelně účinných přístupů.

Napište nám,

rádi se s Vámi spojíme
  UNIQUE THERAPEUTICS GLOBAL s.r.o.

  Na Luhách 1559/14
  400 01 Ústí nad Labem
  Czech Republic

  Náš team

  Radek Hlaváček

  Jeden ze zakládajících členů Kanadské společnosti Unique Therapeutics, která sídlí v Ústí nad Labem, městě kde Radek žil do svých 19 let. Jako emigrant odešel do Švýcarska a později do Kanady, kde žije se svou ženou od roku 1991. S pěstováním konopi a využití květů a extraktů z Konopi pro léčbu začal už v roce 2000 po získání MMAR Licence. (Marijuana Medical Access Regulations) To dalo základy pro dnešní Liposomálni Nano produkty na které jsme právem pyšní.

  Ivana Bednářová

  Ivana Bednářová má dvacetiletou zkušenost v oblasti prodeje, marketingu a public relations, kdy během své kariéry působila ve vedoucích pozicích v řadě mezinárodních firem. V rámci své vlastní marketingové a PR agentury založila a vedla několik úspěšných projektů týkající se zdravého životního stylu a mezinárodní certifikace doplňků stravy a potravin. Vystudovala Anglo American University obor ekonomie, má tři děti a mezi její koníčky patří sport, cestování a gastronomie.

  Liam Duff

  Jako vedoucí vědeckého a technologického oddělení společnosti Unique Therapeutics je Liam zodpovědný za vývoj, testování, výrobu a dodržování postupů u výroby našich produktů, jakož i za každodenní provoz. IP a technologie jsou jádrem naší společnosti Unique Therapeutics a Liam je zodpovědný za to, abychom zůstali na vrcholu v oblasti nejefektivnějších způsobů podávání kanabinoidů do těla a zajistili, že naše kvalita bude nejlepší, jaká může být.

  Ranjit S. Bhardwaj

  Ranjit S. Bhardwaj po studiu biomedicínských věd v oboru imunologie, imunobiologie nádorových onemocnění a regenerativní medicíny se specializoval a habilitoval v oboru imunobiologie nádorových onemocnění a regenerativní medicíny. buněčné a molekulární patologii. Dr. Ranjit Bhardwaj je aktivní v rámci sítě lékařů předepisujících konopí a klinických lékařů, projektů klinického výzkumu na univerzitách a výzkumných a vývojových fórech v Německu i v zahraničí a zastává pozice jako poradce v oblasti věd o živé přírodě pro rozvoj podnikání ve zdravotnictví a farmacii.