Konopí a jeho vliv na rakovinu prostaty

Jako lékař jsem (jak sám přiznávám) hrozný pacient. Málokdy chodím na roční prohlídky, a když dostanu pokyny, ne vždy se jimi řídím. Jsem známý tím, že ignoruji osobní rady důvěryhodných přátel a rodiny, kterým na mně opravdu záleží, z nichž mnozí jsou také lékaři!

Protože souhlasím s nedávnými federálními zprávami, které uvádějí, že každoroční kontroly PSA (test na rakovinu prostaty) jsou málo potřebné a přínosné, přestal jsem si kontrolovat hladinu PSA. Zpětně jsem si docela jistý, že v tom, proč jsem je ignoroval, hrála roli i určitá míra strachu. Nebylo to moudré rozhodnutí.

V průběhu minulého roku jsem trpěl mnoha bolestmi, ale přičítal jsem je artritidě a starým zraněním zad. Pak jsem loni v létě začala pociťovat únavu, ale kdo ji čas od času nepociťuje? V listopadu jsem byl tak strašně slabý, že bylo těžké vůbec vstát z postele. Byl jsem zadýchaný a malátný a začal jsem mít bolesti v podbřišku. Vlastně jsem si myslela, že mám záchvat divertikulitidy. Když jsem se konečně dostala ke svému gastroenterologovi a on viděl, jak je mi zle, poslal mě na pohotovost. Byl jsem mírně řečeno velmi znepokojený.

Jak jste si již možná domysleli, po sérii diagnostických testů se potvrdilo, že mám rakovinu prostaty ve čtvrtém stadiu s kostními metastázami v kyčlích, páteři, pánvi a dalších oblastech. Během asi hodiny po přijetí do nemocnice tyto testy ukázaly, že mé kosti jsou prolezlé nádory. Moje hladina PSA, která by měla být na úrovni 5 nebo nižší, byla 5 900! Za čtyřicet tři let své lékařské praxe jsem nikdy nebyl svědkem takto zvýšené hladiny u žádného pacienta. Byl jsem extrémně chudokrevný a potřeboval jsem několik jednotek krve. Říct, že mi bylo velmi špatně, je slabé slovo.

Rakovina prostaty je nejčastějším typem rakoviny u mužů. Podle statistik onemocní rakovinou prostaty 11 % mužů, přičemž u Afroameričanů je výskyt o něco vyšší. Měl jsem a mám velké štěstí. Přežil jsem okamžitou hospitalizaci a zahájil léčbu.

Pod odbornou péčí nejlepších specialistů na rakovinu v L.A. mi byla okamžitě nasazena nová kombinace androgenní deprivace, vápníku a vitaminu D. Můj život byl v jejich rukou, a přestože jsem jim bezmezně důvěřoval, s mými dlouholetými zkušenostmi odborníka na konopí jsem věděl, že v mém léčebném protokolu chybí jedna věc. Proto jsem vzal věci do vlastních rukou.

Existuje mnoho druhů rakoviny, u nichž je konopí velmi účinným protinádorovým lékem. Konopný protokol, který pravidelně doporučuji na solidní nádory, se skládá z molekul CBD, THC, CBD-A a THC-A. Tato kombinace kanabinoidních olejů trvale vykazuje protinádorové účinky, a proto by měla být součástí každého protokolu zaměřeného na léčbu rakoviny. Po zkušenostech mých pacientů je zřejmé, že mírné dávky konopí skutečně velmi dobře působí na rakovinu prostaty.

S ohledem na to jsem kromě dvou předepsaných blokátorů testosteronu, vápníku a vitaminu D začal trvale užívat čtyři výše popsané konopné oleje. Během několika krátkých měsíců se můj PSA snížil z 5 900 na 0,8, zmizely kostní metastázy a všechny bolesti spojené s rakovinou… prakticky zmizely.

Můj onkolog se nikdy nesetkal s tak dramatickým účinkem, ani se nikdy nesetkal s tím, že by se u pacienta s rakovinou prostaty snížil počet PSA pod 1. Je to náhoda? Možná ne. Důrazně doporučuji zvážit tyto kanabinoidy společně s hormonální léčbou (nebo jakoukoli jinou léčbou) rakoviny prostaty za předpokladu, že ji nelze vyléčit operací nebo ozařováním.

Kanabinoidy interagují s endokanabinoidním systémem, což je významný systém všech savců, který je zodpovědný za spojení mysli a těla a další komplexní fyziologické účinky. Mnoho látek a nemocí aktivuje naše vlastní kanabinoidy (neboli endokanabinoidy) a konopí je silným modulátorem tohoto systému.

Konopí působí převážně na kanabinoidní receptory rakoviny. Nádory, které mají receptorů velké množství, budou na konopí reagovat s větší pravděpodobností. (Rakovina prostaty má velmi hustě osídlené kanabinoidní receptory.) Když tedy kanabinoidy aktivují receptory na nádorových buňkách, spustí se řada účinků. Mezi ně patří:

  1. apoptóza neboli „buněčná sebevražda“,
  2. snížení prokrvení nádorů,
  3. aktivace našeho endokanabinoidního systému, který má silné protirakovinné účinky,
  4. bylo prokázáno, že kanabinoidy jiné, než THC snižují hladinu testosteronu, čímž napodobují farmaceutické léky.

Vzhledem k tomu, že konopí prakticky nepůsobí toxicky, měl by být do léčebného režimu zařazen každý kanabinoid, u něhož byly prokázány protinádorové účinky. Pokud jde konkrétně o rakovinu prostaty, pokud konopí samo o sobě pomáhá tím, že snižuje hladinu testosteronu bez jakýchkoli dalších účinků, určitě se vyplatí ho užívat. Protestosteronové účinky konopí by mohly být velmi užitečné, pokud standardní farmaceutické blokátory testosteronu nakonec selžou. Kromě toho, že má THC protinádorové účinky, pomůže jeho užívání jako léčby rakoviny také s vedlejšími účinky, jako je bolest, nevolnost a zvýšení chuti k jídlu.

Nepsychoaktivní kanabinoidy (CBD, THC-A a další) byly testovány ještě důkladněji než kanabinoidy s THC, aby se předešlo problémům s psychoaktivitou uživatele. Osobně se domnívám, že je to neúplné, a časem bude (a mělo by být) více studií zahrnovat i THC. Moje teorie je taková, že se prokáže, že většina kanabinoidů a mnoho terpenů a flavonoidů má protirakovinné účinky, a použití terapie s více kanabinoidy nakonec skončí u 5 nebo 6 či více kanabinoidů.

Údaje je jistě třeba potvrdit, ale tyto studie by měly být velmi cenné, a proto je třeba je provést. Pokud se nám podaří vedle hormonální blokády využít i léčbu kanabinoidy, možná se právě dočkáme toho, že se ze starších mužů stanou mnohem starší muži!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27633508
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Prevalence+a+prediktory+užívání+konopí+u+mužů+podstupujících+androgen-deprivační+terapii+pro+pokročilý+rakovinný+nález+prostaty.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22557710
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Prevalence+a+prediktory+užívání+konopí+u+mužů+podstupujících+androgen-deprivační+terapii+pro+pokročilý+rakovinný+nález+prostaty.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Proapoptotic+účinek+endokanabinoidů+na+buňky+rakoviny+prostaty.

AUTOR

Allan Frankel, MD

Dr. Allan Frankel je jedním z mála lékařů v USA, kteří konopí jako léku skutečně rozumí. Všechny navrhované léčebné postupy byly dobře prozkoumány. Každý pacient, kterého Dr. Frankel navštíví, dostane osobně vytvořený léčebný plán, který je vytvořen s ohledem na konkrétní problémy pacienta. Rostlinná medicína vyžaduje „vyladění“ dávkování. Dr. Frankel spolupracuje se svými pacienty prostřednictvím portálu pro zasílání zpráv. Používání tohoto portálu umožňuje rychlý a jednoduchý následný kontakt s doktorem Frankelem. Za tyto zprávy nejsou pacientům účtovány žádné poplatky, protože tak se Dr. Frankel dozvěděl to, co se dozvěděl. V případě potřeby jsou k dispozici také následné schůzky osobně nebo po telefonu/videu.

Zdroj: https://www.greenbridgemed.com/blog/cannabis-and-its-effect-on-prostate-cancer

Náš team

Radek Hlaváček

Jeden ze zakládajících členů Kanadské společnosti Unique Therapeutics, která sídlí v Ústí nad Labem, městě kde Radek žil do svých 19 let. Jako emigrant odešel do Švýcarska a později do Kanady, kde žije se svou ženou od roku 1991. S pěstováním konopi a využití květů a extraktů z Konopi pro léčbu začal už v roce 2000 po získání MMAR Licence. (Marijuana Medical Access Regulations) To dalo základy pro dnešní Liposomálni Nano produkty na které jsme právem pyšní.

Ivana Bednářová

Ivana Bednářová má dvacetiletou zkušenost v oblasti prodeje, marketingu a public relations, kdy během své kariéry působila ve vedoucích pozicích v řadě mezinárodních firem. V rámci své vlastní marketingové a PR agentury založila a vedla několik úspěšných projektů týkající se zdravého životního stylu a mezinárodní certifikace doplňků stravy a potravin. Vystudovala Anglo American University obor ekonomie, má tři děti a mezi její koníčky patří sport, cestování a gastronomie.

Liam Duff

Jako vedoucí vědeckého a technologického oddělení společnosti Unique Therapeutics je Liam zodpovědný za vývoj, testování, výrobu a dodržování postupů u výroby našich produktů, jakož i za každodenní provoz. IP a technologie jsou jádrem naší společnosti Unique Therapeutics a Liam je zodpovědný za to, abychom zůstali na vrcholu v oblasti nejefektivnějších způsobů podávání kanabinoidů do těla a zajistili, že naše kvalita bude nejlepší, jaká může být.

Ranjit S. Bhardwaj

Ranjit S. Bhardwaj po studiu biomedicínských věd v oboru imunologie, imunobiologie nádorových onemocnění a regenerativní medicíny se specializoval a habilitoval v oboru imunobiologie nádorových onemocnění a regenerativní medicíny. buněčné a molekulární patologii. Dr. Ranjit Bhardwaj je aktivní v rámci sítě lékařů předepisujících konopí a klinických lékařů, projektů klinického výzkumu na univerzitách a výzkumných a vývojových fórech v Německu i v zahraničí a zastává pozice jako poradce v oblasti věd o živé přírodě pro rozvoj podnikání ve zdravotnictví a farmacii.